Register Now
Login
Lost Password

Enter your email to reset your password.

Biurka elektryczne – ustawienie i zalety

Biurka elektryczne – ustawienie i zalety

Praca siedząca nie jest zbyt komfortowa dla naszego kręgosłupa – każdy pracownik biurowy wie doskonale, że wiąże się ona z dotkliwym bólem pleców, który prędzej czy później się pojawi. Aby mu zapobiegać, warto zaopatrzyć się w biurka z funkcją regulacji wysokości, które będzie można w szybki i łatwy sposób dopasować do potrzeb pracowników.

W jaki sposób ustawić biurko?

Biurko, przy którym pracujemy, trzeba ustawić w odpowiedni sposób i dopasować go do osób je użytkujących. W przypadku, kiedy naszym narzędziem pracy jest komputer stacjonarny, monitor powinien znajdować się od klawiatury, która z kolei powinna spoczywać na wysuwanym blacie. Natomiast odległość między nimi powinna wynosić minimum 10 cm.

Blat biurka należy ustawić na wysokości umożliwiającej wykonywanie pracy przy zachowaniu kąta prostego między ramieniem a przedramieniem. Dzięki temu zostanie zachowane naturalne położenie rąk, które powinniśmy zachowywać przez większość czasu pracy.

Biurko musi również być dostosowane do wzrostu użytkownika.

biurko

Alternatywa dla tradycyjnych biurek

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór biurka z regulacją wysokości. Dzięki takim biurko można szybko i łatwo dopasować wysokość mebla do wzrostu osoby, która będzie przy nim siedzieć. Modele, które oferuje sklep Elzap, mogą mieć wysokość od 60,5 cm do 126 cm oraz od 74 cm do 120 cm. Takie biurka intuicyjnie się obsługuje, a ich praca jest cicha i płynna. Ponadto, takie biurka są wyposażone w różne funkcje, które ułatwiają i uprzyjemniają codzienne życie. Te funkcje to na przykład:

  • system antykolizyjny,
  • wyświetlacz LCD,
  • pamięć pozycji,
  • wbudowane porty USB,
  • system soft start-stop, który sprawia, że wysokość biurka reguluje się bardzo płynnie.

Biurka elektryczne oferowane przez firmę Elzap łatwo się montuje, dzięki małej ilości komponentów. Biurka te są odporne na obciążenia – mogą wytrzymać ciężar nawet do 70 lub 100 kg, w zależności od modelu. Niektóre modele posiadają dwa silniki lub podwójny system antykolizyjny albo 3 segmenty w kolumnie, które zapewniają jeszcze większą stabilność przy zachowaniu dużego zakresu regulacji wysokości.

Biurka elektryczne mogą także posiadać stopki poziomujące, które umożliwiają ustawienie biurka tak, aby było bardzo stabilne nawet w najbardziej wymagających warunkach.

Oferta sklepu Elzap

Sklep Elzap, poza biurkami elektrycznymi, gabinetowymi, kształtowymi, zwykłymi czy modelami typu bench, oferuje również krzesła przemysłowe, biurowe i konferencyjne, fotele gabinetowe, krzesła i biurka dla dzieci, ławki do poczekalni, regały, szafy, szafki, kontenery, pufy, sofy lub lady recepcyjne. Wszystkie produkty cechują się wysoką jakością oraz są dostępne w niskich cenach i w różnych wariantach!


– artykuł promocyjny