Register Now
Login
Lost Password

Enter your email to reset your password.

iPad na uczelnię – który model wybrać?

iPad na uczelnię – który model wybrać?

Tablet to sprzęt, który przyda się każdemu studentowi. Jest lżejszy i poręczniejszy niż laptop – świetnie się sprawdzi, gdy musisz przemieszczać się między zajęciami. Jednymi z najlepiej ocenianych sprzętów tego typu są modele Apple’a, czyli iPady. Dowiedz się, który model będzie najlepszym zakupem na uczelnię i na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując odpowiedni sprzęt.

Tablet dla studenta – najważniejsze kwestie

Jaki tablet dla studenta będzie najlepszym wyborem? Zastanów się przede wszystkim, jak planujesz korzystać z urządzenia. Inne wymagania mają studenci kierunków wymagających sporządzania rysunków, schematów i szkiców, inne zaś – uczęszczający na inne wydziały. Na studiach tablet przyda się przede wszystkim do sporządzania notatek – na klawiaturze lub odręcznie, przygotowywania prezentacji, czytania podręczników. Nie zapomnij jednak, że oprócz nauki jest również rozrywka! I tutaj iPad będzie niezawodny! To idealny sposób, by oglądać filmy i seriale, a także prowadzić rozmowy online z bliskimi i przyjaciółmi. Jak widzisz, jest wiele zastosowań dla tabletu – trzeba więc poświęcić czas, by wybrać odpowiedni model.

Jakie są najbardziej istotne parametry w przypadku tabletu dla studenta? Zwróć uwagę na:

 • wymiary i wagę;
 • przekątną ekranu;
 • system operacyjny;
 • czas pracy na baterii;
 • czas ładowania;
 • łatwe sterowanie;
 • kompatybilność z innymi sprzętami;
 • atrakcyjny design.

Wybór iPada, a nie tabletu innego producenta, będzie najlepszą decyzją zwłaszcza wtedy, gdy na co dzień korzystasz z innych sprzętów Apple’a, jak iPhone czy MacBook. Znacznie łatwiej przesyłać pliki pomiędzy urządzeniami. Pamiętaj również, że iPad świetnie działa z dodatkowymi akcesoriami – zwłaszcza rysikiem Apple Pencil oraz klawiaturą.

Możesz do tabletu podłączyć też inne sprzęty – na przykład mikrofon.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? Najtańszy model iPada kupisz za mniej niż 2000 zł – to sprzęt na studencką kieszeń. Zwróć uwagę, że tablety Apple’a są dostępne w różnych wersjach różniących się pamięcią i funkcją Cellular. Ta ostatnia oznacza, że sprzęt łatwo połączy się z siecią dzięki karcie SIM – nie tylko przez Wi-Fi.

Czy student może zainwestować w wersję Pro? To najdroższa propozycja dla wymagających. Wiele osób wybiera ją zamiast laptopa. Jeśli studiujesz kierunek techniczny lub artystyczny, możesz zastanowić się nad takim zakupem i potraktować ją jako inwestycję. W końcu studia trwają kilka lat, podczas których posłuży ci ten sprzęt.

Polecane iPady dla studentów – jakie modele wybrać?

Jakie iPady dla studentów będą najlepszym zakupem? Ważnym kryterium jest cena – nie może być ona zbyt wygórowana. Zobacz, które urządzenia sprawdzą się na uczelni!

 • iPad 10.2 (9 gen.) – model za mniej niż 1700 zł (w wersji 64 GB). Za sprawną pracę urządzenia odpowiada czip A13. Znajdziesz tu technologię True Tone, która dopasowuje podświetlenie ekranu do jasności pomieszczenia, w którym się znajdujesz. Na w pełni naładowanej baterii urządzenie działa do 10 godzin. Znajdziesz tu fizyczny przycisk home. Urządzenie ma wyświetlacz o przekątnej 10,2 cala.
 • iPad mini 8.3 (6 gen.)– propozycja za ok. 2500 zł. Mocną stroną tego sprzętu są jego kompaktowe wymiary. Przekątna wyświetlacza to zaledwie 8,3 cala. Urządzenie wypada jednak świetnie pod względem specyfikacji – błyskawiczne działanie aplikacji to zasługa procesora A15 Bionic. Nie zabrakło tutaj technologii True Tone. Na pełnej baterii urządzenie działa do 10 godzin.
 • APPLE iPad Air 13 M2 – szukasz czegoś dla wymagających? Zobacz propozycję za ok. 4000 zł. Opisywany tablet ma 13 cali, wyróżnia się wydajnym procesorem M2. Zachwyci cię doskonały design i łączność Wi-Fi 6E. Pamięć wbudowana w tym urządzeniu to 128 GB – możesz też kupić model z większą jej pojemnością. Bateria wystarczy na cały dzień nauki i rozrywki.

Chcesz poznać wszystkie propozycje? Sprawdź dostępne tablety Apple iPad w sklepie MediaMarkt!


– artykuł promocyjny