Register Now
Login
Lost Password

Enter your email to reset your password.

Jak zaskoczyć swoich pracowników wyjątkowym prezentem?

Jak zaskoczyć swoich pracowników wyjątkowym prezentem?

Prezenty dla pracowników to dobry sposób na zadbanie o ich motywację do pracy. Można rozdać je podwładnym w różnych okolicznościach, nie tylko w okresie poprzedzającym nadejście świąt. Jak sprawić natomiast, aby wybrany upominek okazał się naprawdę wyjątkowy? Porady na ten temat znajdziesz w naszym wpisie.

Opakowanie prezentu dla pracownika – dlaczego jest takie istotne?

Czy woreczki bawełniane będą dobrym upominkiem? Przekonaj się!Prezenty dla pracowników muszą być na tyle uniwersalne, aby każda osoba zatrudniona w firmie dostała od swojego przełożonego tak samo przydatny i trafiony upominek. Ze względu na to wybór pada najczęściej na produkty takie jak.

  • kawa, herbata,
  • słodycze,
  • vouchery,
  • bilety np. do kina.

Jak sprawić więc, aby taki prezent nabrał szczególnego znaczenia? Kluczowe może okazać się jego opakowanie. To, w czym pracownik otrzyma upominek, ma niebagatelny wpływ na jego odbiór i jest w stanie zwiększyć wartość samego prezentu. Taki efekt osiąga się dzięki umiejętnościom personalizacji. Kiedy pracownicy otrzymują papierowe torby prezentowe z firmowym logo, nie oczekują zbyt wiele od zawartości swojego upominku. Mają oni też świadomość, że przełożony nie poświęcił zbyt wiele czasu na wybór prezentów i co ważniejsze – mogą oni myśleć, że pracodawca nie podchodzi do każdej osoby w firmie w sposób indywidualny.

Jak można to zmienić? Wystarczy zapakować wybrane produkty w woreczki bawełniane z własnym nadrukiem. Na każdym takim woreczku da się umieścić nie tylko logo czy nazwę firmy, ale także imię pracownika. Taki detal sprawia, że chociaż cała kadra otrzymuje podobne lub takie same prezenty, każdy z nich staje się spersonalizowanym upominkiem.

Co można podarować pracownikom w formie upominku?

Wiemy już, jak ważne jest estetyczne i dobrze przemyślane zapakowanie prezentu dla pracownika. Czy można także zaskoczyć swoich podwładnych jego zawartością, jednocześnie nie ryzykując, że upominek nie trafi w gusta wszystkich osób zatrudnionych? Szukając ciekawego, a zarazem uniwersalnego produktu, warto przejrzeć ofertę producenta https://www.natura.slupsk.pl/. Asortyment oparty na bazie wyrobów bawełnianych to prawdziwa skarbnica pomysłów, które świetnie wpisują się w aktualne ekologiczne trendy.

Dla pracowników można wybrać tutaj np. torby na zakupy, koszulki z wysokiej jakości bawełny czy kosmetyczki, które przydadzą się m.in. podczas wyjazdów służbowych. Każdy z tych wyrobów da się spersonalizować za pomocą odpowiednio zaprojektowanego nadruku. Dzięki temu bawełniane prezenty dla zatrudnionej w firmie kadry mogą stanowić oryginalny, jedyny w swoim rodzaju upominek, który faktycznie przyda się pracownikowi i będzie przez niego użytkowany w codziennych sytuacjach.

Kiedy warto pomyśleć o prezentach dla pracowników?

Jak wspominaliśmy, firmy najczęściej rozdają upominki swoim pracownikom tuż przed świętami – zwłaszcza przed Bożym Narodzeniem. Nie jest to jednak jedyna okazja, kiedy warto pomyśleć o swoim personelu. Nieoczekiwane prezenty bardzo skutecznie podbudowują morale pracowników, dodają im motywacji do działania, a także wynagradzają wysiłek wkładany w codzienną pracę. Z tego względu o upominkach warto pomyśleć także:

  • po każdym większym sukcesie firmy, np. po podpisaniu ważnego kontraktu, czy realizacji dużego projektu,
  • przed zleceniem realizacji istotnego projektu, lub przedsięwzięcia,
  • w dniu urodzin pracownika.

Prezent dla osoby zatrudnionej w firmie nie musi być kosztowny, aby sprawdzał się w swojej roli. Istotne jest przede wszystkim to, że przełożony podjął wysiłek, aby wynagrodzić trud pracy pracownika i docenić jego obecność w firmie. Nie należy zatem skupiać się na wartości materialnej upominku, a raczej podkreślić jego znaczenie społeczne i emocjonalne. Prezent dla kadry ma wyrażać wdzięczność za zaangażowanie w działalność firmy, a taki efekt najłatwiej jest osiągnąć, podchodząc do tego tematu na tyle indywidualnie, na ile jest to możliwe.

Aby zaskoczyć pracownika wyjątkowym prezentem, nie trzeba ryzykować zakupem niecodziennego upominku. Wystarczy postawić na opakowanie, które nada sprawdzonemu produktowi indywidualny charakter. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby spersonalizować zarówno opakowanie, jak i jego zawartość.


– artykuł promocyjny