Register Now
Login
Lost Password

Enter your email to reset your password.

Jak zawiązać krawat?

Jak zawiązać krawat?

Chciałbyś nauczyć się wiązać krawat samodzielnie? Rozpocznij od tych prostych i pomocnych instrukcji, przygotuj elegancki krawat, lustro i trochę cierpliwości, by już za chwilę stać się ekspertem w wiązaniu własnego modnego krawatu.

wiązanie krawata

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć:

 1. Zawiąż krawat wokół szyi tak, aby szeroki koniec był dłuższy. Szeroki koniec zawiąż w literę X.
 2. Przełóż szeroki koniec krawata przez pętlę kołnierzyka, aby rozpocząć węzeł.
 3. Owiń szeroki koniec krawata za węzłem i przełóż go przez górną część pętli na szyi. Następnie przełóż szeroki koniec przez przód węzła.
 4. Przełóż szeroki koniec krawata przez dolną część pętli na szyję. Przeciągnij szeroki koniec przez przód węzła, aby go zacisnąć i zabezpieczyć.

Spis wszystkich czynności, czyli wiązanie krawata krok po kroku:

 1. Zawiąż krawat wokół szyi
 2. Skrzyżuj szeroki koniec z wąskim
 3. Przełóż szeroki koniec przez pętlę na szyję
 4. Owiń szeroki koniec za węzłem
 5. Przełóż szeroki koniec przez górną część pętli na szyi
 6. Złóż szeroki koniec z przodu węzła
 7. Przełóż krawat przez dolną część pętli na szyję
 8. Przeciągnij krawat w dół przez pętlę przed węzłem

Zawiąż krawat wokół szyi

Zawiąż krawat wokół szyi

Pozostaw szeroki koniec dłuższy niż wąski. Zawiąż krawat tak, aby szeroki koniec zwisał nad prawym ramieniem. Dopasuj długość krawata tak, aby węższy koniec znajdował się tuż nad klatką piersiową, a szeroki koniec przy pępku.
Jeśli jesteś leworęczny, zacznij od szerokiego końca nad lewym ramieniem.
Pamiętaj, aby skoordynować krawat z kolorem lub wzorem swojego stroju, aby wyglądać jak najlepiej.

Skrzyżuj szeroki koniec z wąskim

Skrzyżuj szeroki koniec krawata z wąskim
Skrzyżowanie końców tworzy pętlę wokół szyi. Przytrzymaj wąski koniec krawata w miejscu lewą ręką. Staraj się, aby miejsce, w którym krawat zachodzi na siebie, znajdowało się blisko kołnierzyka, aby węzeł pozostał ciasny. Szeroki koniec znajduje się teraz po lewej stronie, a wąski po prawej.
Pozostaw trochę luzu podczas pierwszego wiązania krawata, w przeciwnym razie może on stać się zbyt ciasny i utrudniać oddychanie lub przełykanie.

Przełóż szeroki koniec przez pętlę na szyję

Przełóż szeroki koniec krawata przez pętlę na szyję
Przewleczenie krawata tworzy połowę węzła Windsor. Przeciągnij szeroki koniec przez dolną część pętli na szyję w miejscu, w którym krawat zachodzi na kołnierzyk. Przeciągnij szeroki koniec z powrotem w dół przez górną część pętli na szyję, aby utworzyć jedną stronę węzła. Szeroki koniec będzie skierowany prawą stroną do góry.
Poćwicz wiązanie krawata przed lustrem, ponieważ znacznie łatwiej będzie zobaczyć, co robisz.

Owiń szeroki koniec za węzłem

Owiń szeroki koniec krawata za węzłem
Owinięcie krawata wokół węzła sprawia, że jest bardziej stabilny. Weź szeroki krawat po lewej stronie klatki piersiowej i przeciągnij go za węzeł na środku. Lewą ręką przytrzymaj krawat z tyłu węzła, aby pozostał na swoim miejscu. Szeroki koniec powinien znajdować się do góry nogami po prawej stronie, pod węzłem i wąskim końcem.
Upewnij się, że zaciągasz krawat tak mocno, jak to możliwe, aby węzeł wyglądał schludnie po zakończeniu.

Przełóż szeroki koniec przez górną część pętli na szyi

Przełóż szeroki koniec krawata przez górną część pętli na szyi
Przeprowadzenie krawata przez pętlę na szyi kończy podstawę węzła. Przeciągnij szeroki koniec przez prawą stronę pętli na szyi i przełóż go przez jej górną część. Przeciągnij szeroki koniec w dół przez pętlę na szyję, tak aby po zakończeniu znajdował się do góry nogami i po prawej stronie. Węzeł przy kołnierzu ma teraz symetryczny kształt stożka z każdej strony.
Jeśli kształty nie są symetryczne, rozwiąż krawat i spróbuj zacząć od nowa, aby węzeł nie wyglądał niechlujnie.
<

Złóż szeroki koniec z przodu węzła

Złóż szeroki koniec krawatu z przodu węzła
Wyrównaj krawat, aby przód węzła wyglądał schludnie i elegancko. Przeciągnij szeroki koniec od prawej do lewej strony przez przód węzła. Pociągnij krawat mocno, aby węzeł nie miał żadnych zmarszczek ani zagnieceń. Przytrzymaj krawat lewą ręką, aby się nie poluzował.
Wyprostuj krawat, aby leżał płasko i nie zwisał do tyłu lub krzywo po zakończeniu wiązania.

Przełóż krawat przez dolną część pętli na szyję

Przełóż krawat przez dolną część pętli na szyję
Ponowne przeciągnięcie krawata przez pętlę na szyi zapewnia stabilność węzła. Przełóż szeroki koniec krawata przez dolną część pętli na szyję po lewej stronie ciała. Przeciągnij krawat całkowicie przez pętlę na szyję.
Unieś głowę do góry, aby ułatwić sobie pracę z krawatem.

Przeciągnij krawat w dół przez pętlę przed węzłem

Przeciągnij krawat w dół przez pętlę przed węzłem
Przewleczenie krawata przez węzeł umożliwia jego zaciśnięcie i zmianę rozmiaru. Chwyć szeroki koniec krawata i upewnij się, że jest skierowany prawą stroną do góry. Przełóż wąski koniec przez przestrzeń między węzłem a częścią krawata owiniętą wokół jego przedniej części. Przytrzymaj wąski koniec jedną ręką i pociągnij węzeł w kierunku kołnierzyka, aż wygodnie będzie go zacisnąć i wyregulować długość.
Po zawiązaniu węzła Windsor dopasuj krawat tak, by szeroki koniec sięgał do pasa. Jeśli krawat jest zbyt krótki, należy go rozwiązać i skrócić wąski koniec przed ponowną próbą. Jeśli krawat jest zbyt długi, skróć szeroki koniec.