Register Now
Login
Lost Password

Enter your email to reset your password.

Magiczny talizman w naszym życiu

Magiczny talizman w naszym życiu

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy jak wiele elementów dawnego świata towarzyszy nam współcześnie. Dawniej ludzie przywiązywali większą wagę do życia w harmonii z naturą to ona swoją cyklicznością wyznaczała rytm dnia, roku i życia o czym często współcześnie zapominamy. Jednak wciąż można dostrzec elementy starożytnego świata przenikające do naszego życia w XXI wieku. W starożytności naturę uważano za energię, wierzono również, że człowieka otacza energia i dobra i zła. Uważano, że niewidzialne siły mogą kształtować przeznaczenie człowieka, dlatego tworzono urządzenia, które miały za zadanie oddziaływać z naturalną energią człowieka. Bardzo popularnym ówcześnie jak i współcześnie był łapacz snów, który został wykonany przez rdzennych mieszkańców Ameryki. Sen był jedną ze wspomnianych energii otaczających śpiących ludzi. Wierzono w „dobre sny” i koszmary czyli „złe sny” wytwarzane przez energię i wpływające na śpiącą osobę. Łapacze snów miały zapobiegać wpływowi negatywnej energii ze złych snów na człowieka. Szczególną troską otaczano dzieci w czasie snu.

Łapacze snów od starożytności do współczesności

Jak donoszą źródła, łapacze snów były wykonywane przez starsze kobiety ze starożytnych, amerykańskich plemion. Robione z naturalnych materiałów, które miały mieć swój czas przydatności gdy małe dziecko stawało się dorosłe i w wraz z osiągnięciem tego stanu przez człowieka, miały się rozpadać i wracać do natury. Kształtem przypominały rybę lub łezkę, całe ze splecionych nici w ośmiu lub siedmiu miejscach, podobne do pajęczej sieci z dziurką pośrodku. Stałym elementem były przyczepione pióra do obręczy, oraz dekoracyjne kamienie i muszle. Współczesne łapacze snów, chociaż mocno inspirowane tymi starożytnymi, dostosowane są do skomercjalizowanych wymogów. Większość składa się z drewnianego pręta w kształcie okręgu z wplecioną siecią i przymocowanymi piórami. Lata dwudzieste poprzedniego wieku to czas odkrycia magicznych talizmanów na nowo. Znaleźli się tacy, którzy mocno skupili się na duchowym aspekcie tych przedmiotów ale też nie brakowało tych, którzy docenili je jedynie w formie wizualnej.

Łapacze snów ręcznie robione

Wśród posiadaczy łapaczy snów współcześnie, na pewno znajdą się tacy, którzy wierzą w ich magiczną moc łapania negatywnej energii ze złych snów, ale jest również wielu takich, którzy uznają je za świetny motyw wykorzystywany jako ozdobę. Często spotykany jako element wystroju sypialni, pokoju, salonu, breloczka do kluczy, zawieszki samochodu. Jest to również bardzo popularny motyw w ostatnim czasie na biżuterię czy nawet tatuaż. Ręcznie robione, przepiękne łapacze snów można zakupić na stronię artyferia.pl. Wszystkie wyróżniają się oryginalnością i wysoką jakością wykonania, co je różni to kolor, wielkość, rodzaj splotu. Można znaleźć jednokolorowe bardziej delikatne, jak i wielobarwne. Będą świetnie komponować się w mieszkaniu zarówno w stylu skandynawskim jak i w bardziej pastelowych przestrzeniach. Do wyboru do koloru.


– artykuł promocyjny