Register Now
Login
Lost Password

Enter your email to reset your password.

Zmarszczki senne na twarzy, szyi i dekolcie – jak się ich pozbyć?

Zmarszczki senne na twarzy, szyi i dekolcie – jak się ich pozbyć?

Czy zdarzyło Ci się obudzić rano z odciśniętymi śladami poduszki na twarzy? To właśnie zmarszczki senne, które pojawiają się na twarzy, szyi i dekolcie podczas snu. U młodych osób szybko znikają, ale u dojrzałych, ze względu na utratę elastyczności i jędrności skóry, mogą pozostać na stałe. Jak zapobiegać ich powstawaniu i skutecznie się ich pozbyć? Przedstawiamy, jak pielęgnować skórę, aby zmarszczki senne nie stanowiły problemu

Jak wyglądają zmarszczki senne?

Zmarszczki senne to nieasymetryczne załamania ukośne biegnące od łuku brwiowego na czole, skośne i pionowe linie na jednym policzku, kreski przy ustach lub oczach przecinające kurze łapki i zmarszczki na policzkach. Powstają nie wskutek skurczu mięśni twarzy, ale z powodu spłaszczania i zgniatania skóry podczas snu. Gdy kręcimy się i wiercimy, rozciągamy skórę i tkaniny, pocierając nimi o materiał poduszki. Najczęściej skarżą się na nie osoby śpiące na boku lub brzuchu. Co więcej, zmarszczki te są często asymetryczne, ponieważ mamy nawyk spania na jednej stronie. Spanie na plecach jest korzystniejsze, ponieważ twarz nie styka się z poduszką, ale większość osób preferuje sen na boku. Dlatego warto dbać o skórę w ciągu dnia, aby była na tyle elastyczna i nawilżona, żeby nie odkształcała się nawet po długiej nocy.

Budzisz się rano ze zmarszczkami? Wypróbuj kosmetyki Hada Labo Tokyo

Kosmetyki nawilżające są kluczowe w walce ze zmarszczkami sennymi. Najskuteczniejsze z nich zawierają kilka rodzajów kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w organizmie i jest niezbędny dla nawilżenia i elastyczności skóry. Z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego spada, co powoduje, że dojrzała skóra, zwłaszcza sucha, nie jest na tyle sprężysta, by wrócić do pierwotnego kształtu po ucisku. Hada Labo Tokyo, wykorzystując Super Hyaluronic Acid™, stworzyło produkty, które nawilżają i wygładzają skórę, przywracając jej gładkość bez użycia bolesnych zabiegów medycyny estetycznej.

Podstawowy produkt na zmarszczki senne

Najważniejszym produktem jest Hada Labo Tokyo, Lotion No.1 z formułą Lock-in-Moist. Ten produkt, popularny zarówno w Japonii, jak i w Polsce, nawilża skórę, przynosząc ulgę ściągniętej skórze i świetnie sprawdzając się jako baza pod makijaż. Lotion No. 1 można stosować codziennie, nawet na makijaż. Szybko się wchłania, odżywia i nawilża skórę, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem przed snem.

Dzienna pielęgnacja

Aby zapobiegać zmarszczkom sennym, warto sięgnąć po przeciwzmarszczkowo-nawilżający krem na dzień, który intensywnie nawilża skórę, zawiera odmładzający retinol i uelastyczniający kolagen. Te składniki wzmacniają działanie kwasu hialuronowego i zapobiegają starzeniu się skóry. Krem na dzień warto uzupełnić Głęboko odbudowującym kremem na noc, który dzięki formule LOCK-in-MOIST utrzymuje wysoki poziom nawilżenia skóry przez wiele godzin. Kremy Hada Labo Tokyo stosowane razem z Lotionem No. 1 przynoszą najlepsze rezultaty.

Zmarszczki senne wokół oczu i ust

Zmarszczki senne są szczególnie widoczne wokół oczu i ust. Asymetryczne pręgi, głęboko osadzone, trudno zniwelować. Krem na najgłębsze zmarszczki do okolic oczu i ust, na dzień i na noc, skutecznie wygładza i nawilża skórę, redukując zmarszczki dzięki kolagenowi i retinolowi. Stosowanie tego kremu w połączeniu z innymi produktami z serii Hada Labo Tokyo™ gwarantuje najlepsze efekty.

Dodatkowa pielęgnacja

Hada Labo Tokyo oferuje również hydro-krem na dzień i na noc Anti-Aging Oval V-Lift Hydro Cream, który modeluje twarz w kształt litery V, wygładza zmarszczki i liftinguje skórę. Stosowanie tego kremu z masażem twarzy zwiększa jego skuteczność. Dodatkowo, przeciwzmarszczkowa maska nawilżająca na tkaninie, nasączona Super Hyaluronic Acid™, retinolem i kolagenem, głęboko nawilża skórę, odmładza ją i ujędrnia. Maski nakłada się na oczyszczoną skórę 1-2 razy w tygodniu na 15 minut.

Podsumowanie

Zmarszczki senne to problem, z którym boryka się wiele osób, niezależnie od wieku. Odpowiednia pielęgnacja skóry, regularne nawilżanie i stosowanie specjalistycznych kosmetyków, takich jak te oferowane przez Hada Labo Tokyo, mogą skutecznie przeciwdziałać ich powstawaniu i pomóc w redukcji istniejących bruzd. Dzięki systematycznej pielęgnacji skóra pozostaje elastyczna, nawilżona i gładka, co pozwala cieszyć się pięknym wyglądem każdego dnia.


– artykuł promocyjny